Baba Ocağı Arzu Aydın’ı bağrına bastı

Baba Ocağı Arzu Aydın’ı bağrına bastı Baba Ocağı Arzu Aydın’ı bağrına bastı
A- A+

Bolu Merkezde çalışmalarına devam eden AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, ikamet ettiği Salıbeyler Mahallesi’nde komşularıyla bir araya geldi.

BOLU’NUN İLK KADIN MİLLETVEKİLİ SALIBEYLER’DEN

Günlük programına doğduğu, büyüdüğü ve halen ikamet ettiği Salıbeyler Mahallesi’nden başlayan  AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Bolu Dağı’nda bulunan alış-veriş merkezinde çalışmalarına devam etti.

Salıbeyler Mahallesi ziyaretinde açıklamalarda bulunan AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, “Bugün üst yakalı olmaktan gurur duyduğum mahallem Salıbeyler’de komşularımızla bir araya geldik. Bolu’nun ilk kadın Milletvekili’nin buradan çıkmış olmasından son derece mutlulular, hamdolsun bizleri bağırlarına bastılar. Bir tarafımda alt yakalı tabi. Bugüne kadar tüm Bolu’yu kucakladık, Bolulu olduğumuz için kıvanç duyduk, inşallah bundan sonra da hemşehrilerimizle bir arada olmaya devam edeceğiz.” dedi. 

TİCARET BAKANLIĞIMIZIN BOLU’YA KATKISI BÜYÜK

Bolu Dağı’nda otoyol üzerinde bulunan alış-veriş merkezinde işletmeciler, çalışanlar ve alış-veriş yapmaya gelen vatandaşlarla buluşan AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Ticaret Bakanlığının Bolu’da yaptığı hizmetler hakkında bilgi vererek; “Ticaret erbabımızın, esnafımızın, üreticimizin rekabet gücünü ve finansmana ulaşma imkanlarını artırmak, uluslararası pazarlara açılmasını sağlamak amacıyla birçok projeyi ve 

dijital uygulamaları bürokrasiyi azaltacak şekilde hızla hayata geçiriyoruz. Bolu’muzda ihracat 2002 yılına göre % 2000 artarak 170 Milyon Dolar seviyelerine geldi. İlimize Exim-Bank aracılığıyla verilen destek tutarı 250 Milyon Dolar civarında. Ayrıca ihracata yönelik devlet yardımları da 58 Milyon TL’yi bulmuş vaziyette. Covid19 pandemisi nedeniyle ekonomik faaliyetleri olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarımıza ilimizde toplamda 35 Milyon TL civarında gelir kaybı desteği, kira desteği ve nakit desteği sağladık. Kredi ve kefalet kooperatifleri aracılığıyla 555 Milyon TL tutarında ilimizin kredi bakiyesi bulunmaktadır. Ayrıca benim özellikle önemsediğim Kooperatiflerin Desteklenmesi programı kapsamında ilk uygulama olarak kadınların kooperatifleşmeye yönelik çabalarını desteklemek amacıyla ortaklarının çoğunluğu kadınlardan oluşan ve kadın emeğini değerlendirme amacı güden kooperatiflere finansman desteği verilerek 2020-2022 yılları arasında Bolu’da 4 kooperatif tarafından hayata geçirilen projeler için yaklaşık 1 Milyon civarında destek verilmiştir. Bolu’da 2002 yılında 826 şirket faaliyet gösterirken şuanda 3.051 adet şirket bulunmaktadır. Her zaman olduğu gibi bundan sonra da esnafımızı, sanatkarımıza ve üreticimize sahip çıkmaya devam edeceğiz.” İfadelerine yer verdi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Manşet haberler