Reklam

Boluspor’da tarihi kongre

Boluspor’da tarihi kongre Boluspor’da tarihi kongre
A- A+

Tarihi bir kongre gerçekleştirerek yeni döneme adım atan Boluspor, olağanüstü genel kurulda, dernek statüsünden spor kulübü statüsüne geçti. Yeni tüzük oy birliği ile oylanarak kabul edildi.

Geçtiğimiz hafta yeterli çoğunluğun sağlanamaması sebebiyle yapılamayan Boluspor’un olağanüstü genel kurulu Bolu Belediyesi Nikah Salonunda gerçekleştirildi. Kurul öncesi yapılan divan seçiminde, divan başkanlığına Boluspor Kulübü Eski Başkanı Emin Semercioğlu; üyeliklerine ise Ferit Atalay ve Ahmet Özmen seçildi.

Kurulun açılış konuşmasını Boluspor Kulübü Başkanı Savaş Abak yaptı. Abak, “Resmi Gazete’de yayımlanan Spor Federasyonları ve Spor Kulüpleri Kanunu gereği 1 takvim yılı içerisinde yani 26 Nisan 2023 tarihine kadar, bizim gibi dernek olan kulüplerin dernek statüsünden çıkıp, spor kulüpleri olarak yeni bir tüzük ile ilgili mercilere tescilinin yapılmasını zorunlu tutuyor. Bu kanunun emredici yükümleri gereği, spor dalında faaliyet gösteren kulübümüzün dernek statüsünden çıkıp, spor kulübü olarak yeni bir tüzük ile hâlihazırdaki tüzüğümüzün değiştirilmesi gündemde olarak, olağanüstü genel kurul yapılması mecbur olmuştur. Özetle bu kanun bize ne söylüyor, ‘spor kulüpleri, spor anonim şirketleri ve spor federasyonları kuruluşları, organları üst kuruluş oluşturmaları, gelir ve giderleri, bütçe harcama ve esasları, görev, yetki ve sorumlukları, denetimleri, bunlara yapılacak her türlü yardımın şekil ve şartları ve bunlara ilişkin diğer hususlara dair usul ve esasları düzenlemektir. Bugün tüzük değişikliğiyle ilgili olağanüstü bir genel kurul toplantısı yapmak zorunda kaldık. Tüzük değişikliğiyle ilgili 18 sayfa bir kitapçık hazırlandı. Bunu da buradaki tüm kongre delegeleri aldı” dedi.

Abak’ın konuşmasının akabinde, yeni tüzük Başkan Yardımcısı Şahin Ertem tarafından Genel Kurula katılan üyelere okundu. Yeni tüzük gerçekleştirilen oylama ile oy birliği ile kabul edildi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Manşet haberler