Reklam

Sağlık Müdürlüğü’ne 1 işçi alınacak

Sağlık Müdürlüğü’ne 1 işçi alınacak Sağlık Müdürlüğü’ne 1 işçi alınacak
A- A+

Sağlık Bakanlığı aralarında Bolu’nun da olduğu 68 Şehirde İşçi ( Temizlik Görevlisi ) alımı ilanı İŞKUR da yayımlandı. 

Bakanlık bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Türkiye Geneli farklı şehirlerde olmak üzere Sürekli İşçi kapsamında Hastanelerde görevlendirilecek. Eski Hükümlü/TMY statüsünde Personel Alımı gerçekleştirilecektir. Adaylardan aranan şartları ve Şehre göre kontenjan dağılımı belli oldu. Adaylar başvurularını sadece iŞKUR üzerinden gerçekleştirecekler. 

Bolu’da 1 Temizlik Görevlisi Alımı Yapılacak!

Sağlık Bakanlığından gelmiş olan duyuruya göre Bakanlık bünyesinin Bolu merkez birimlerine 1 kişilik kadro ile Temizli Görevlisi Alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Sağlık Bakanlığı adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesinin A bendindeki, 1 ve 6 numaralı niteliklerin sağlanması gerektiğini bildirdi. Bu kapsamda,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

18 Yaşını tamamlamış olmak,

İlan Tarihi ile 40 yaşından büyük olmamak,

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddenin birinci fıkrasının (a) bendinde tanımlandığı şekilde eski hükümlü veya 4 üncü maddenin birinci fıkrasının (ğ) bendinde tanımlandığı şekilde terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan olmak.

Eski hükümlü; affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.

Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan; 21/6/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 16/6/1927 tarihli ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlardan sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.

KPSS Şartı Aranacak Mı?

Sağlık Bakanlığı işçi alımında adaylardan herhangi bir KPSS şartı talep edilmeyecek ve KPSS siz Personel Alımı Yapılacak.

Kura Çekimi Ne Zaman Yapılacak?

KPSS siz personel alımı ilanına göre adaylar için Kura çekimi yapılacaktır. Kura işlemleri online olarak yapılacak olup Kura detayları sonradan duyurulacaktır. Bakanlık Kura çekimi bilgileri şöyledir;

Kura Tarihi : 22.12.2023

Kura Saat Dilimi : Gün Boyunca (09:00 - 18:00)

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Manşet haberler